panoramy
Kontakt: (32) 330 21 60, biuro@panoramy.pl

Krystian Bielatowicz

Fotograf, reportażysta. Rocznik 1978. Urodzony w stolicy kraju zlińskiego, niegdysiejszym mie¶cie Gottwaldov w Czechach. Wychował się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Z wykształcenia archeolog, studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim, fascynuj± go dzieje imperium Inków.

Jest fotografem-samoukiem. Pierwszy raz miał aparat w ręku po swojej maturze. Zawodowo zajmuje się fotografi± od 2004 roku. Specjalizuje się w reportażu społecznym. Dzięki fotografii realizuje się jako artysta. Fotografuj±c, poszukuje prawdziwego życia codziennego, które poznaje na własnej skórze i uwiecznia na zdjęciach na swój własny sposób. Zainteresowanie Ameryk± Łacińsk± popchnęło go do wyjazdu do Peru i Boliwii, gdzie zrealizował swój pierwszy duży materiał zdjęciowy - Bogowie Andów.

Od 2006 roku jest członkiem Kolektywu Fotografów Visavis.pl. Współpracuje na stałe z firm± Nikon Polska oraz z nowojorsk± organizacj± Vision Project www.visionproject.org. Publikował m.in. w „National Geographic Polska”, „Newsweek Polska”, „Dużym Formacie”, „Polityce”, „Przekroju”, „Private Magazine” (Włochy), „El Comercio”, „Cosas” i „Caretas” (Peru), „The Virginia Quarterly Review” (USA). Swoje prace prezentował na wystawach m.in. w Nowym Jorku, Limie, Cuzco, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Toruniu, Lublinie i Zakopanem.

Nagrody: grand prix oraz I nagroda w kategorii Krajobraz w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Górskiej Przestrzeń Życia 2008, II nagroda w kategorii Społeczeństwo w BZWBK Press Foto 2007, wyróżnienie w kategorii Extreme w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic Polska 2007, II nagroda w kategorii Kultura w konkursie Newsreportaż 2007.

Krystian Bielatowicz należy do grona nIKON FOTOGRAFII, w maju 2009 roku zdobył tez tytuł fotografa miesi±ca serwisu www.szerokikadr.pl.

Strona autorska: www.bielatowicz.com